stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Wybielanie zębów

Z czasem prawie każdy Pacjent skarży się na zmianę koloru zębów. Może być to wynikiem diety, picia dużych ilości kawy i herbaty oraz czerwonego wina. Niekiedy przebarwienia są endogenne, tzn. wynikają ze stosowania leków (związki żelaza, niektóre antybiotyki) . Chcąc poprawić nieestetyczny, niesatysfakcjonujący kolor zębów można zastosować wybielanie. W naszej placówce stosowane jest zarówno wybielanie nakładkowe, jak i wybielanie nowoczesną lampą wybielającą. Przed rozpoczęciem wybielania wszystkie zęby muszą być wyleczone , z tego też powodu zapraszamy na konsultację lekarską kwalifikującą do zabiegu wybielania.

Stomatologia zachowawcza

Leczenie kanałowe

Nasz gabinet oferuje najnowsze metody leczenia endodontycznego zębów stałych i mlecznych. Dzięki możliwości wykonania zdjęć radiologicznych (rtg) w trakcie leczenia oraz pracy z lupami i mikroskopem, Pacjent niejednokrotnie może zakończyć leczenie na jednej wizycie.

Stomatologia zachowawcza

Skaling i higienizacja

Skaling czyli usunięcie kamienia nazębnego jest zabiegiem, który powinien poprzedzać leczenie stomatologiczne. Zabieg higienizacji połączony jest z profesjonalnym instruktażem higieny, mającym na celu zmodyfikowanie technik czyszczenia zębów przez Pacjenta tak, aby były one dostosowane indywidualnie dla Niego. Zabieg ten pozwoli pacjentowi cieszyć się zdrowym przyzębiem i białym uśmiechem.